• Home
  • Niechirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej

Niechirurgiczna redukcja tkanki tłuszczowej

Medycyna estetyczna wychodzi na przeciw oczekiwaniom pacjentek, szuka nowych sposobów redukcji tkanki tłuszczowej i właśnie metoda lipolizy iniekcyjnej jest doskonałą alternatywę, dla wszystkich pacjentów, którzy cierpią z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej, a nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny czyli liposukcję. Zabieg ten nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.

Działanie

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, polega na podaniu preparatu, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, poprzez iniekcje, specjalnie do tego celu przygotowanymi igłami. Ryzyko powikłań jest niewielkie dzięki ograniczonej liczbie wkuć. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ do roztworu dodawany jest preparat znieczulający i trwa około 15 minut.

Wskazania:

– kończyny górne
– „bryczesy”,
– okolica podpośladkowa,
– wewnętrzna strona ud,
– fałdy na plecach (poniżej żeber),
– wewnętrzna strona kolan,
– podwójny podbródek / modelowanie konturu twarzy
– ginekomastia męska
– „bawoli kark”
– fałdy na brzuchu,

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

– choroby nowotworowe,
– choroby wątroby i nerek,
– choroby tarczycy (niewyrównana niedoczynność)
– nadwaga,
– ciąża,
– cukrzyca,
– choroby zapalne skóry i alergie

Preparat po podaniu, przenika do komórek tłuszczowych, wywołuje w nich rozpad nagromadzonych trójglicerydów. Po czym wraz z powstałymi lipoproteinami jest on transportowany do wątroby, to tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów, a następnie ich wydalenie z organizmu, z tego powodu wątroba musi pracować bez zastrzeżeń, a bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu są wszelkie nieprawidłowości w pracy tego organu.

Efekty zabiegu

Efekt widoczny jest po około trzech tygodniach od zabiegu. Spodziewać się można utraty około 2-4 cm w obwodzie. Oczekiwane efekty uzyskać można po około 3-4 powtórzeniach, wykonanych w odstępach 3-4 tygodniowych.

Po zabiegu

Po zabiegu nie ma konieczności przechodzenia rekonwalescencji, możliwe jest odczuwanie lekkiego swędzenia, pieczenia bądź tkliwości w miejscu wykonywania zabiegu- jest to całkiem normalne i świadczy o działaniu, podanego preparatu. Obszar, który poddawaliśmy zabiegowi może też być zaczerwieniony i lekko spuchnięty, a skóra bolesna i tkliwa. W miejscach iniekcji mogą również pojawić się krwiaki. Warto podkreślić, że zabieg lipolizy iniekcyjnej, może wykonać tylko lekarz, legitymujący się odpowiednim certyfikatem do wykonywania tego typu zabiegów.