• Home
  • 4 skuteczne metody depilacji

4 skuteczne metody depilacji

Kobiety od stuleci wykonywały najróżniejsze zabiegi kosmetyczne aby usunąć niechciane owłosienie z ciała. O ile włosy na głowie każda chciałaby mieć jak najbardziej gęste o tyle z włosami na innych częściach ciała płeć piękna walczy od zawsze. Poniżej cztery najpopularniejsze metody depilacji:

Depilacja kremem

Kremy do depilacji to substancje chemiczne, które rozpuszczają włoski na powierzchni skóry. Krem za pomocą specjalnej szpatułki nakłada się na owłosioną skórę, a po wyznaczonym czasie zeskrobuje preparat wraz z włoskami i zmywa ciepłą wodą. Chociaż jest to zabieg bezbolesny to jednak jego efekty są krótkotrwałe a woski zaczynają odrastać w ciągu tygodnia. Co warto podkreślić, przed depilacją woskiem konieczne jest wykonanie próby uczuleniowej.

Depilacja woskiem

Jest to jeden z częściej wybieranych zabiegów i chociaż jest dosyć bolesny to jednak jego skuteczność mówi sama za siebie. Przy depilacji woskiem włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Wybierając tę metodę depilacji warto pamiętać, że ciepły wosk może doprowadzić do rozszerzenia się naczyń krwionośnych, dlatego osoby z tendencją do pękających naczynek powinny unikać wosku.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową jest najbardziej przyjazną i bezpieczną metodą usuwania zbędnego owłosienia, wymaga jednak pewnej wprawy w operowaniu pastą. Jest równie skuteczna jak wosk jednak w przeciwieństwie do niego włosy usuwa się z mieszków włosowych ciągnąc w kierunku wzrostu włosa. Rekomendowana jest nawet dla alergików i osób z wrażliwą skórą, a także tendencją do wrastających włosków. Metoda ta jest niemal bezbolesna. Pasta nie przykleja się do skóry, tylko do włosków i odchodzi razem z nimi. Efektem jej działania można cieszyć się nawet do około 8-10 tygodni.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest jedyną z pośród wymienionych formą depilacji stałej. To znaczy, że po wykonaniu serii zabiegów włoski już nie powinny odrosnąć. Światło lasera pochłaniane jest przez barwnik, dlatego najlepsze efekty depilacji laserowej uzyskuje się u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Zabieg ten niszczy trwale cebulkę włosa. Jednak zabieg trzeba powtórzyć cztery do siedmiu razy.